Wykorzystanie pompy ciepła do chłodzenia budynku jest samo w sobie korzystne ekonomicznie, ponieważ nie ma potrzeby zakupu oddzielnego systemu klimatyzacji. Wytwarzanie chłodu przez pompę ciepła jest wysoko efektywne, ponieważ z 1 kW energii elektrycznej wytwarza się zwykle ponad 3 kW chłodu. Jeżeli do tego zostanie wykorzystana jeszcze własna energia elektryczna z domowej instalacji fotowoltaicznej, to koszty chłodzenia budynku będą minimalne.
Najtańsze chłodzenie dzięki pompie ciepła z fotowoltaiką!
Wydajne chłodzenie pomieszczeń jest możliwe przy zastosowaniu klimakonwektorów. Dzięki wymuszonemu przepływowi powietrza, komfort cieplny w pomieszczeniu będzie wyrównany i co ważne osiągany w krótkim czasie. Dotyczy to zarówno pracy w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia. Funkcja chłodzenia oraz zwarte gabaryty i filtracja powietrza obiegowego jest tym odróżnia przede wszystkim klimakonwektor od tradycyjnego grzejnika.
Klimakonwektor – wydajność i komfort latem i zimą
Posiadając tak popularne urządzenie jakim jest pompa ciepła wody użytkowej, można dodatkowo chłodzić budynek. Powietrze wykorzystywane do odzysku ciepła zostaje schłodzone o kilka stopni. Zamiast usuwać je wprost na zewnątrz budynku, można je z powodzeniem kierować do pomieszczeń. W ten sposób chłodzenie realizowane jest przy okazji normalnej pracy pompy ciepła podgrzewającej wodę (kilkanaście godzin dziennie), a więc jest darmowe.
Darmowe chłodzenie z pompą ciepła wody użytkowej
Klimakonwektory Hewalex
– skuteczny sposób na ogrzewanie i chłodzenie
Równomierny i szybko osiągany poziom komfortu
Wentylator promieniowy o dużej powierzchni zapewnia wysoką wydajność i równomierny poziom komfortu w pomieszczeniu, przy zachowaniu cichej pracy.
Wysoka efektywność i niskie koszty chłodzenia
Pompa ciepła PCCO jest szczególnie sprawnym urządzeniem także pracując w trybie chłodzenia, gdy z każdego 1 kW prądu wytwarza nawet 3,7 kW chłodu.
Kompaktowe wymiary i nowoczesny design
Wymiary klimakonwektora są średnio 2 razy mniejsze niż grzejnika. Można go zabudować w małej wnęce. Jego atrakcyjny design pasuje do wnętrz o różnych stylach.
Klimakonwektory – wszechstronne w zastosowaniu
Pełne możliwości klimakonwektora można wykorzystać we współpracy z pompą ciepła. We współpracy z kotłem grzewczym możliwe jest ogrzewanie pomieszczeń. Z pompą ciepła można już dodatkowo realizować aktywne chłodzenie budynku. Klimakonwektory można stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych, usługowych, turystycznych itp. Doskonale sprawdzą się zarówno w nowych, jak i modernizowanych obiektach.
Tanie chłodzenie domu dzięki energii ze Słońca
Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną jest doskonałym rozwiązaniem z punktu widzenia ekologii i ekonomii. Praca takiego systemu nie powoduje żadnej lokalnej emisji zanieczyszczeń. Energia elektryczna wytwarzana z własnej słonecznej elektrowni może być na bieżąco zużywana przez pompę ciepła. Im większe będzie nasłonecznienie i większe potrzeby chłodzenia budynku tym też większa będzie wydajność instalacji fotowoltaicznej i jednocześnie moc chłodzenia z pompy ciepła. Chłodzenie budynku może się w takim połączeniu odbywać wręcz bez żadnych kosztów eksploatacyjnych.
POZNAJ OFERTĘ